Հուլիսի 26-ին վիճաբանություն և ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 23։55-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Վեդի քաղաքի Թումանյան փողոցում վիճաբանություն է։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, տեղում պարզվել է, որ նույն օրը՝ ժամը 23։50-ի սահմաններում, Վեդի քաղաքի Թումանյան փողոցի 3/2 շենքի բակում Արարատի մարզի բնակիչներ 39-ամյա Թորոս Պ․-ն և 39-ամյա Տիգրան Պ․-ն կենցաղային հարցի շուրջ վիճաբանել են Արարատի մարզի բնակիչներ 34-ամյա Լևոն Ն․-ի, 45-ամյա Սուրեն Վ․-ի և 21-ամյա Տիգրան Մ․-ի հետ։
Վիճաբանության ընթացքում Տիգրան Մ․-ն իր մոտ եղած կտրող-ծակող առարկայով 2 անգամ հարվածել է վիճաբանությանը միջամտած՝ Արարատի մարզի բնակիչ 20-ամյա Արմեն Պ․-ի մարմնի տարբեր հատվածներին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ, իսկ Սուրեն Վ․-ն դեմքի և գլխի հատվածում ստացել է մարմնական վնասվածքներ՝ դեռևս չպարզված անձի կողմից հարվածելու հետևանքով։

В Араратской области 26 июляя произошла драка.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, в 23։55 поступила оперативная информация о том, что на улице Туманяна в городе Веди вспыхнула ссора. На месте выяснилось, что в тот же день, около 23:50, во дворе дома 3/2 по улице Туманяна в городе Веди жители Араратской области - 39-летние Торос П. и Тигран П. - на бытовой почве поссорились с 34-летним Левоном Н., 45-летним Суреном В. и 21-летним Тиграном М. (жители Араратской области).
Во время конфликта Тигран М. колюще-режущим предметом дважды ударил вмешавшегося в спор 20-летнего жителя Араратской области Армена П., причинив ему телесные повреждения, а Сурен В. получил телесные повреждения в результате удара, нанесенного пока неустановленным лицом.
Торос П. является сыном 64-летнего жителя Араратской области Армена П. - директора ООО «Веди пласт».