Կինը և հինգ ամսական երեխան մահացել են Նյու Յորքի նավահանգստում՝ Ազատության կղզու մոտ, նավակի շրջվելու հետևանքով, հայտնում է NBC News-ը։
Նյու Յորքի ոստիկանության տվյալներով, 27-ամյա կինը և մանկիկը ծայրահեղ ծանր վիճակում տեղափոխվել են NYU Langone Health Brooklyn հիվանդանոց, սակայն հետագայում բժիշկները արձանագրել են նրանց մահը։ Նրանց անունները առայժմ չեն հրապարակվում։
Եվս 12 մարդ փրկվել և թեթև վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոցներ, հայտնել են Նյու Յորքի հրշեջ ծառայությունից։
Ոստիկանությունն առայժմ մանրամասներ չի հայտնել նավակի և դրա օպերատորի մասին։ ԱՄՆ առափնյա պահպանությունը հաստատել է, որ նավակը քարշակվել է դեպի ափ, որից հետո այն անցել է ոստիկանության տնօրինության տակ։
Քննությունը շարունակվում է։ Առայժմ ձերբակալություններ չեն կատարվել։
Ազատության կղզին գտնվում է Նյու Յորքի նավահանգստում և զբոսաշրջիկների շրջանում հայտնի վայր է։ Կղզում է գտնվում Ազատության արձանը, որը Ֆրանսիայի կողմից նվիրաբերվել է ԱՄՆ-ին և բացվել 1886 թվականին։

Женщина и пятимесячный ребенок погибли после опрокидывания лодки в гавани Нью-Йорка возле Острова Свободы, сообщает NBC News.
По данным полиции Нью-Йорка, 27-летняя женщина и младенец были доставлены в больницу NYU Langone Health Brooklyn в критическом состоянии, однако впоследствии врачи констатировали их смерть. Их имена пока не раскрываются.
Еще 12 человек были спасены и доставлены в больницы с легкими травмами, сообщили в пожарном департаменте Нью-Йорка.
Полиция пока не сообщила подробностей о лодке и ее операторе. Береговая охрана США подтвердила, что судно отбуксировали к берегу, после чего оно осталось в распоряжении полиции.
Расследование продолжается. Задержаний пока не производилось.
Остров Свободы расположен в гавани Нью-Йорка и является популярным туристическим местом. На острове находится Статуя Свободы, подаренная США Францией и открытая в 1886 году.