Ռուսաստանը տվյալ փուլում շարունակում է հավատարիմ մնալ Անքորիջում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը։
«Մեր կողմից, պահպանելով Ռուսաստանի ղեկավարության կողմից հատուկ ռազմական գործողության համար սահմանված նպատակներին հավատարմությունը, պատրաստ ենք դրանց իրականացմանը՝ հաշվի առնելով անքորիջյան փոխըմբռնումները։
Վստահ ենք, որ Ուկրաինայի շուրջ իրավիճակը հնարավոր է կարգավորել դիվանագիտական մեթոդներով՝ համապատասխան քաղաքական կամքի առկայության դեպքում», — նշել է նա։

Moscow remains committed to the Anchorage agreements at this phase, Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin said in an interview with TASS, the latter reports.
"Russia remains committed to the goals of the special military operation set by its leadership and is ready to implement them based on the Anchorage understandings," Galuzin said.
"We believe that resolving the situation around Ukraine through diplomatic means is possible if there is the necessary political will," the Russian diplomat added.