Այսօր՝ օգոստոսի 12-ին, առեղծվածային մահվան դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 19:40-ի սահմաններում ահազանգ է ստացվել ոստիկանություն, որ բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Գուսան Շերամի փողոց 28/7 հասցե, որտեղ դրսում փորձել են օգնություն ցուցաբերել վիրավոր տղամարդուն, սակայն պարզվել է, որ նա մահացած է։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, այս պահին ոստիկաններն ու քննիչները պարզում են մահացածի ինքնությունը։
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ մահացած տղամարդու դեմքին կան արնանման ահետքեր, իսկ թե ինչ հանգամանքներում է տղամարդը մահացել, պարզում են։
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր հրաժարվեցին տեսախցիկի առաջ խոսել, ասում էին, որ մահացածը 40-ից 45 տարեկան է և անունն Արթուր է։

Трагедия произошла сегодня, 12 августа, в Ереване.
Примерно в 19:40 в полицию поступил сигнал о том, что дежурная группа врачей по вызову выехала по адресу улица Гусана Шерама, 28/7, где на улице попытались оказать помощь раненому мужчине, однако выяснилось, что он мёртв.
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, в настоящее время полицейские и следователи устанавливают личность погибшего.
По факту происшествия в следственном отделе возбуждено уголовное производство.
Фотокорреспондент сообщает, что на лице погибшего мужчины имеются кровавые следы, а при каких обстоятельствах наступила смерть мужчины, выясняется.
Несколько граждан, собравшихся на месте происшествия и отказавшихся говорить перед камерой, утверждали, что погибшему было от 40 до 45 лет и его звали Артур.