Մոսկվայում, այսօր` մայիսի 15-ին, Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախարարների հանդիպման օրակարգում էին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի ստորագրման քսանամյակին եւ ՀԱՊԿ տասնամյակին նվիրված Հավաքական անվտանգության խորհրդի` մայիսի 15-ին կայանալիք հոբելյանական նստաշրջանին ներկայացվելիք հարցերը:
ՀԱՊԿ արտգործնախարարներն անդրադարձել են միջազգային եւ տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ կազմակերպության մասնակից պետությունների դիրքորոշումների համադրմանն առնչվող հարցերի:

YEREVAN. – Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian took part in session of the Foreign Ministers’ Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), which was held in Moscow on Tuesday.
The event’s agenda included the matters to be introduced to the CSTO Collective Security Council’s Tuesday’s session devoted to 20th anniversary of the Collective Security Treaty and 10th anniversary of the CSTO, MFA informed Armenian News-NEWS.am.
The Organization’s FMs reflected on combining the CSTO states’ positions on regional and international issues.