Նեպալում ավերիչ ջրհեղեղի հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 919-ի։ Այս մասին, հղում կատարելով Նեպալի ոստիկանությանը, հայտնել է Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունը (CCTV)։
Վերջին տվյալներով՝ 4 247 մարդ անհետ կորած է համարվում։
Տարերային աղետը տեղի է ունեցել Նեպալի հյուսիսում օգոստոսի 26-ի առավոտյան։ Նախնական տվյալներով՝ հեղեղման պատճառ է դարձել ձնահյուսը Չինաստանի հետ սահմանին՝ «Ռասուվագադհի» սահմանային անցակետից մոտ 20 կիլոմետր հյուսիս-արևելք։ Լեռնային ապարների հզոր հոսքը մեծ արագությամբ գետի հունով անցել է ավելի քան 70 կիլոմետր՝ ավերելով մոտակայքում գտնվող բնակավայրերը և հանգեցնելով մեծ տարածքի ողողման։

Число погибших в результате разрушительного наводнения в Непале достигло 919. Об этом сообщило Центральное телевидение Китая (CCTV) со ссылкой на полицию Непала.
По последним данным, 4 247 человек числятся пропавшими без вести.
Стихийное бедствие произошло на севере Непала утром 26 августа. По предварительным данным, причиной паводка стал сход лавины на границе с Китаем, примерно в 20 км к северо-востоку от погранперехода «Расувагадхи». Мощный поток горной породы с огромной скоростью преодолел по речному руслу более 70 км, разрушив находящиеся поблизости населенные пункты и приведя к затоплению большой территории.