ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը երեքշաբթի օրը անվտանգության նոր նախազգուշացումներ է հղել Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան դեսպանատներին՝ ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև վերջին լարվածության և հարձակումների թվի աճի ֆոնին:
Նախազգուշացումները տարածվել են տարածաշրջանում ԱՄՆ գրեթե բոլոր դիվանագիտական ներկայացուցչություններում, այդ թվում՝ Իսրայելում ԱՄՆ դեսպանատանը։ Հաղորդագրություններում նշվում է, որ պահպանվող լարվածության պատճառով անվտանգության իրավիճակը մնում է «բարդ» և կարող է հանգեցնել «անկանխատեսելի սրման»։
Պետքարտուղարությունը Մերձավոր Արևելքում գտնվող ԱՄՆ քաղաքացիներին կոչ է արել առավել զգոնություն ցուցաբերել և հաշվի առնել ավիաչվերթների չեղարկման, օդային տարածքի փակման և տրանսպորտային հաղորդակցության այլ խափանումների հնարավորությունը։

Госдепартамент США во вторник выпустил новые предупреждения о безопасности для американских посольств на Ближнем Востоке на фоне недавнего обострения между США и Ираном и роста числа атак.
Предупреждения были распространены почти во всех американских дипмиссиях в регионе, включая посольство США в Израиле. В сообщениях отмечается, что из-за сохраняющейся напряженности ситуация с безопасностью остается «сложной» и может привести к «непредвиденной эскалации».
Госдепартамент призвал граждан США, находящихся на Ближнем Востоке, проявлять повышенную бдительность и учитывать возможность отмены авиарейсов, закрытия воздушного пространства и других перебоев в транспортном сообщении.