Քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները հերթական օպերատիվ տեղեկությունն իրացնելիս համագործակցել են Կոտայքի մարզի քրեական ոստիկանների հետ։
ՆԳՆ ոստիկանությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ օգոստոսի 27-ին՝ ժամը 13-ին, թմրամիջոց ձեռք բերելու և իրացնելու կասկածանքով Բյուրեղավանում ձերբակալվել է նույն քաղաքի բնակիչ 29-ամյա մի կին։
Աբովյանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակում դատարանի որոշմամբ օգոստոսի 29-ին խուզարկություն է կատարվել 29-ամյա կնոջ բնակարանում։
Հայտնաբերվել է կպչուն ժապավենով փաթեթավորված 38 փաթեթ՝ ընդհանուր 38 գրամ մեթամֆետամինի նմանվող բյուրեղանման զանգվածով, 52 գրամ նույն զանգվածով լցված տոպրակ և ընդհանուր 118 գրամ քաշով մարիխուանայի 57 փաթեթ։

В Бюрегаване 27 августа по подозрению в приобретении и сбыте наркотиков правоохранители задержали 29-летнюю жительницу того же города. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе полиции МВД республики.
По данному факту в Абовянском следственном отделе инициировано уголовное производство, в рамках которого по решению суда 29 августа в квартире женщины был проведен обыск.
В ходе обыска обнаружены 38 упаковок, обмотанных клейкой лентой, с кристаллообразной массой, похожей на метамфетамин (38 г.), пакет с той же массой (52 г.), а также 57 упаковок с марихуаной (118 г.)