ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Օվալաձև աշխատասենյակում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ ցանկանում է հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, սակայն կգերադասեր նման հանդիպում անցկացնել այն ժամանակ, երբ Ուկրաինայում պատերազմը մոտ կլինի ավարտին, հայտնում է Associated Press-ը:
«Ես ուզում եմ դա անել, երբ մենք պատրաստ լինենք խաղաղության համաձայնագիր կնքել», — ասել է Թրամփը լրագրողներին՝ պատասխանելով Պուտինի հետ հնարավոր հանդիպման մասին հարցին:
Ամերիկյան նախագահի խոսքով՝ հանդիպումը կարելի էր կազմակերպել «անհապաղ», սակայն ինքն ավելի նպատակահարմար է համարում սպասել հակամարտության ավարտին:
«Մենք ուզում ենք լավ հարաբերություններ ունենալ Ռուսաստանի հետ, Ուկրաինայի հետ, բոլորի հետ: Դա հիանալի կլիներ բիզնեսի համար», — նշել է Թրամփը:

Президент США Дональд Трамп заявил в Овальном кабинете, что хочет встретиться с президентом России Владимиром Путиным, однако предпочел бы провести такую встречу тогда, когда война в Украине будет близка к завершению, сообщает Associated Press.
«Я хочу сделать это, когда мы будем готовы заключить мирную сделку», — сказал Трамп журналистам, отвечая на вопрос о возможной встрече с Путиным.
По словам американского президента, организовать встречу можно было бы «немедленно», однако он считает более целесообразным дождаться приближения окончания конфликта.
«Мы хотим иметь хорошие отношения с Россией, с Украиной, со всеми. Это было бы прекрасно для бизнеса», — отметил Трамп.