ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել Սպիտակ տան Հավատքի գրասենյակի ղեկավար, նախագահ Թրամփի երկարամյա հոգևոր հովիվ Փոլա Ուայթ-Քեյնի հետ։ Այս մասին դեսպանը գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Զրույցի ընթացքում կարևորել ենք հավատքի և հոգևոր արժեքների դերը խաղաղության ու համերաշխության ամրապնդման գործում, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։
Շնորհակալություն եմ հայտնել Հավատքի գրասենյակի և դեսպանության միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցության, ինչպես նաև քրիստոնեական նախաձեռնություններին ցուցաբերվող աջակցության համար»,- ասվում է գրառման մեջ։

Провел встречу с руководителем Офиса по делам веры Белого дома, многолетним духовным наставником президента Трампа Полой Уайт-Кейн. Об этом написал на своей странице в Facebook чрезвычайный и полномочный посол Армении в США Нарек Мкртчян.
«В ходе беседы мы упомянули о важной роли веры и духовных ценностей в укреплении мира и солидарности, а также обменялись мнениями вокруг вопросов, представляющих взаимный интерес.
Я выразил благодарность за эффективное сотрудничество, сложившееся между Офисом по делам веры и посольством, а также за поддержку, оказываемую христианским инициативам», - отметил Мкртчян.