Գերմանիայի 86-ամյա քաղաքացին զոհվել է այն բանից հետո, երբ Շվեյցարիայում գործարկման նախապատրաստության ընթացքում նրան հարվածել է օդապարիկի զամբյուղը, հայտնել են Թուրգաու կանտոնի ոստիկանությունից, հաղորդում է dpa-ն։
Դժբախտ պատահարը տեղի է ունեցել հինգշաբթի երեկոյան Սալեն-Ռոյտենեն բնակավայրի մոտ գտնվող մարգագետնում՝ գերմանական Կոնստանց քաղաքից մոտ 20 կիլոմետր արևմուտք, Բոդենի լճից ոչ հեռու։
Կոնստանցի շրջանից տղամարդը ստացել է ծանր վնասվածքներ և մահացել տեղում։ Նա գտնվում էր մարդկանց խմբի կազմում, որոնց մի մասը պատրաստվում էր օդապարիկով թռիչք կատարել։

86-летний гражданин Германии погиб после того, как его ударила корзина воздушного шара во время подготовки к запуску в Швейцарии, сообщили в полиции кантона Тургау, сообщает dpa.
Несчастный случай произошел в четверг вечером на лугу возле населенного пункта Сален-Ройтенен, примерно в 20 километрах к западу от немецкого города Констанц, недалеко от Боденского озера.
Мужчина из района Констанца получил тяжелые травмы и скончался на месте. Он находился в группе людей, часть которых собиралась совершить полет на воздушном шаре.