Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը Բյուրեղավանի բնակիչներին հորդորել է ժամանակավորապես զերծ մնալ ծորակի ջուրը խմելուց և սննդի պատրաստման նպատակով օգտագործելուց՝ մինչև լրացուցիչ տեղեկատվության տրամադրումը։
«Խնդրում ենք հետևել միայն պաշտոնական հաղորդագրություններին։
Իրականացվող հետազոտությունների արդյունքների վերաբերյալ կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Այսօր ավելի վաղ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 6-ին Բյուրեղավան համայնքից աղիքային վարակին բնորոշ գանգատներով բուժօգնության են դիմել նախնական տվյալներով 6 քաղաքացի:

Национальный центр контроля и профилактики заболеваний призвал жителей Бюрегавана временно воздержаться от употребления водопроводной воды для питья и приготовления пищи до предоставления дополнительной информации.
«Просим следить только за официальными сообщениями.
Дополнительная информация о результатах проводимых исследований будет предоставлена», — говорится в сообщении.
Ранее сегодня Министерство здравоохранения сообщило, что 6 сентября, по предварительным данным, за медицинской помощью с жалобами, характерными для кишечной инфекции, обратились 6 жителей общины Бюрегаван.