Սեպտեմբերի 6-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 20:50-ի սահմաններում Ապարան քաղաքում բախվել են «Mercedes ML»-ը և «Mercedes Viano»-ն, հաղորդում է Shamshyan.com–ը։
Վթարի հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, բարեբախտաբար տուժածներ չկան։
Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Պարեկային ծառայության Արագածոտնի մարզի գումարտակի պարեկները, ովքեր էլ վթարի փաստով փաստաթղթեր են կազմում, որտեղ էլ պարզում են ավտոմեքենաների սեփականատերերի և վարորդների ինքնությունը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վթարի մեղավորը «Mercedes Viano»-ն է, որը դեպի Լոռու մարզ ընթանալիս դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի և բախվել դեպի Երևան ընթանացող «Mercedes ML»-ին։

6 сентября в Арагацотнской области произошло ДТП. Около 20:50 в городе Апаран столкнулись «Mercedes ML» и «Mercedes Viano», сообщает Shamshyan.com.
По предварительным данным, к счастью, в результате аварии пострадавших нет.
На место происшествия прибыли сотрудники батальона патрульной службы Арагацотнской области полиции МВД РА, которые оформляют документы по факту аварии и устанавливают личности владельцев автомобилей и водителей.
По предварительным данным, виновником аварии является «Mercedes Viano», который, следуя в сторону Лорийской области, выехал на полосу встречного движения и столкнулся с направлявшимся в Ереван «Mercedes ML».