Երևանում սեպտեմբերի 8-ին տեղի ունեցած Ազգային ժողովի Աշխատանքի և բարեկեցության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը։
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն այդ պաշտոնում առաջադրել էր պատգամավոր Մարիամ Պողոսյանի թեկնածությունը։ Վերջինիս կենսագրությունը ներկայացրել է նույն խմբակցության պատգամավոր Նատալյա Սինորյանը։
Խորհրդարանական մեծամասնությունը բավարար է համարել երիտասարդ պատգամավորի փորձառությունը նշված պաշտոնը զբաղեցնելու համար, մինչդեռ ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը լուրջ կասկածներ է հայտնել այդ առնչությամբ։
Այնուամենայնիվ, չնայած ակնհայտ տարաձայնություններին, ձայների մեծամասնությամբ Մարիամ Պողոսյանն ընտրվել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում։

В Ереване на заседании постоянной парламентской Комиссии по труду и благополучию 8 сентября обсудили вопрос избрания заместителя председателя.
Парламентская фракция правящей партии «Гражданский договор» выдвинула на эту должность кандидатуру депутата Марьям Погосян. Биографию последней представила другой депутат от правящей партии Наталья Синорян.
Парламентское большинство сочло достаточным опыт молодого парламентария для занятия вышеупомянутой должности, в то время как оппозиция в лице блока «Сильная Армения» выразила в связи с этим серьезные сомнения.
Тем не менее, несмотря на явные расхождения во взглядах, Марьям Погосян, большинством голосов, была избрана на должность зампреда постоянной парламентской Комиссии.