Կանադայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Եգանյանը մայիսի 13-16-ը այցելել է Կանադայի Բրիտանական Կոլումբիա նահանգ, մասնավորապես` Կելոնա քաղաք եւ Օկանոգան հովտի շրջան, որոնք հայտնի են տնտեսական ոլորտում իրենց բարձր առաջընթացով եւ ակտիվ տնտեսական գործունեությամբ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեսպանը ծանոթացել է խաղողագործական ընկերության (Ancient Hill), փայտամշակման արտադրության (Gorman), շինարարական խոշորագույն ընկերության (Stober Construction), Հյուսիսային Ամերիկայում օդանավերի վերանորոգման եւ օդաչուների նախապատրաստման առաջատար ընկերության (FlightCraft) գործունեությանը:
Արմեն Եգանյանն այցելել է նաեւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն ծավալող ընկերություններ (QVH Technologies, Rack Force), ինչպես նաեւ Բրիտանական Կոլուբիայի համալսարան:
Այցի ավարտին ՀՀ դեսպանը հանդիպում է ունեցել քաղաքապետ Ուոլթըր Գրեյի հետ, որը ներկայացրել է քաղաքի զարգացման հիմնական ոլորտները:
Այցի ընթացքում դեսպանը ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության կարեւոր բնագավառները, երկրում առկա գործարար մթնոլորտը, ինչպես նաեւ առաջարկել է երկկողմ համագործակցության բազմաթիվ եզրեր:

YEREVAN. – Armenia’s Ambassador to Canada, Armen Yeganyan, paid a visit to the Canadian province of British Columbia, specifically Kelowna City and the Okanagan Valley which are known for their economic activities.
The Ambassador got familiar with the activities of Ancient Hill Vineyard and Winery, Gorman Bros. Lumber  company, Stober Construction company, and Flightcraft aircraft repair and pilot training company, MFA informs.
Also, Armen Yeganyan visited the QVH Technologies and Rack Force high technology companies and the University of British Columbia.
In addition, Armenia’s ambassador met with Kelowna’s Mayor, Walter Gray.
Armen Yeganyan presented the leading domains of Armenia’s economy, the country’s business climate, and proposed numerous bilateral cooperation opportunities.