Կանադայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Եգանյանը մայիսի 13-16-ը այցելել է Կանադայի Բրիտանական Կոլումբիա նահանգ, մասնավորապես` Կելոնա քաղաք եւ Օկանոգան հովտի շրջան, որոնք հայտնի են տնտեսական ոլորտում իրենց բարձր առաջընթացով եւ ակտիվ տնտեսական գործունեությամբ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեսպանը ծանոթացել է խաղողագործական ընկերության (Ancient Hill), փայտամշակման արտադրության (Gorman), շինարարական խոշորագույն ընկերության (Stober Construction), Հյուսիսային Ամերիկայում օդանավերի վերանորոգման եւ օդաչուների նախապատրաստման առաջատար ընկերության (FlightCraft) գործունեությանը:
Արմեն Եգանյանն այցելել է նաեւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն ծավալող ընկերություններ (QVH Technologies, Rack Force), ինչպես նաեւ Բրիտանական Կոլուբիայի համալսարան:
Այցի ավարտին ՀՀ դեսպանը հանդիպում է ունեցել քաղաքապետ Ուոլթըր Գրեյի հետ, որը ներկայացրել է քաղաքի զարգացման հիմնական ոլորտները:
Այցի ընթացքում դեսպանը ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության կարեւոր բնագավառները, երկրում առկա գործարար մթնոլորտը, ինչպես նաեւ առաջարկել է երկկողմ համագործակցության բազմաթիվ եզրեր:

Посол Армении в Канаде Армен Еганян 13-16 мая посетил с визитом Британскую Колумбию (канадский штат), в частности, побывал в городе Келона и долине Оканоган, которые известны своим высоким уровнем экономического развития и активной экономической деятельностью.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства иностранных дел Армении, посол ознакомился работой винодельческой компании Ancient Hill, деревообрабатывающей компании Gorman, крупнейшей строительной организации Stober Construction, а также возможностями лидирующей в Северной Америке компании по ремонту воздушных судов и подготовке пилотов FlightCraft.
Армен Еганян также посетил компании QVH Technologies и Rack Force, действующие в сфере высоких технологий. Дипломат побывал в Университете Британской Колумбии.
К концу визита посол провел встречу с мэром Келоны Уолтером Греем, который представил основные направления развития города. Глава армянской дипмиссии в Канаде, в свою очередь, рассказал об основных сферах экономики Армении, деловой среде нашей страны.