Սանկտ- Պետերբուրգում ` «Կամելոտ» ռեստորանում մայիսի 27-ին սպանվել է երկու մարդ: Life News-ի տվյալներով` սպանվածներից մեկը ռեստորանի տերն է` Սարգիս Պետիկյանը; Երկրորդը, ըստ նախնական տեղեկատվության, մարդասկանն է, ում ուղարկել էին սպանել Պետիկյանին:
Իրավապահների տվյալներով, ժամը 18:00-ին հաստատություն է մտել մի տղամարդ, ով կրակել է ճաշողներից մեկի վրա: Զոհի հարազատների ու կրակողի միջեւ ծեծկռտուք է սկսվել: Ըստ «Ինտերֆաքսի», Պետիկյանն ինքն է հասցրել սպանել մարդասպանին:
Վիրավոր մարդասպանը փորձել է փախչել: Սակայն զոհի ազականը գտել է նրան հարեւանությամբ գտնվող շենքի բակում, եւ նստեցրել իր մեքենան եւ հետ տարել ռեստորան: Թողնելով նրան մեքենայի մեջ, ազգականը վերադարձել է դահվիճ, որ օգնի տուժածին, սակայն նա արդեն մահացած է եղել: Այդ ժամանա մեքենայում մահացել է նաեւ կրակողը:
Ինչպես հայտնել են ՌԻԱ Նովոստիին ոստիկանությունում, ամենայն հավանականությամբ, խոսքը վերաբերոմ է պատվերով սպանությանը:

Two people were killed in a restaurant in Saint Petersburg, Russia, on Sunday.
One of those who was killed is the restaurant’s Armenian owner Sargis Petikyan and the other, according to preliminary data, is the assassin who was sent to kill Petikyan, Life News informs.
According to the law enforcement, a man entered the restaurant at 6pm and opened fire at a diner (Petikyan). Subsequently, a fight broke between Petikyan’s relatives and the man and—as a result—Petikyan himself was able to kill the murderer, Interfax News Agency reports.
The injured killer attempted to escape, but the Petikyan’s relative found him at the courtyard of a nearby building, put him in a car and took him back to the restaurant.
Leaving him in the vehicle, the relative returned to the restaurant hall to help Petikyan, but he had already died. And, at the same time, the killer died in the car.
In all probability, this is an ordered assassination, the Police told RIA Novosti News Agency of Russia.