Քուվեյթի Ազգային ժողովում, այսօր` մայիսի 28-ին, կայացել է դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանի հանդիպումը Քուվեյթ-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի նախագահ Ալի Ֆահդ ալ-Ռաշեդի հետ: Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են երկու երկրների միջեւ միջխորհրդարանական համագործակցության հետագա ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Դեսպան Չարչօղլյանը ողջունել է Քուվեյթի Ազգային Ժողովում միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի շուտափույթ ձեւավորումը` նշելով, որ այն զգալի ներդրում կունենա միջխորհրդարանական կապերի զարգացման եւ խորացման գործում:
Իր հերթին պարոն ալ-Ռաշեդն ընդգծել է այս բնագավառում նոր էջ բացելու քուվեյթյան կողմի պատրաստակամությունը եւ ցանկություն հայտնել այցելել Հայաստան` համագործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները տեղում քննարկելու համար:

Armenia’s Ambassador to Kuwait Fadey Charchoghlyan met with the head of the Kuwait-Armenia Parliamentary Friendship Group Ali Fahad al-Rashid on Monday at the Kuwaiti Parliament.
The sides discussed issues on expanding bilateral inter-parliamentary cooperation.
The Ambassador welcomed the quick establishment of the parliamentary group at the Kuwaiti Parliament stressing it will give an impetus to the development and deepening of parliamentary relations.
In his turn, Ali Fahad al-Rashid stressed the readiness of Kuwait to open new chapter in cooperation and desire to visit Armenia to discuss the cooperation possibilities and prospects.