Մայիսի 27-ին, ժամը 13.55-ին, ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Դաշտենցի փողոցում գտնվող ավտոշուկայում մեքենայի տակ ինչ-որ բան են գցել, եւ պայթել են մի քանի մեքենաներ:
Ոստիկանության լրատվության վարչությունից հայտնում են, թե պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 12.50-ին, Նոր Արեշի 45-րդ փողոցի թիվ 45 տան հարակից տարածքում դեռեւս չպարզված առարկայի պայթյունից վնասվել է նշված վայրում կայանված «Տոյոտա Կորոլա» մակնիշի ավտոմեքենայի հետնամասը, «ՌԱՖ-2203» մակնիշի ավտոմեքենայի աջակողմյան ապակին եւ անվադողը ու «Ֆոլքսվագեն Գոլֆ» մակնիշի ավտոմեքենայի աջակողմյան երկու անվադողերը:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերված մետաղական բեկորները եւ պայթյունի արգասիքները առգրավվել եւ ուղարկվել են փորձաքննության:

В отделении Полиции Эребуни 27 мая был получен сигнал о том, что на располагающемся на улице Даштенца автомобильном рынке под машиной было что-то обнаружено, и взорвались несколько машин.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Полиции, выяснилось, что в тот же день в 12:50 на 45-ой улице Нор Ареша на близлежащей к дому 45 территории вследствие взрыва неизвестного предмета пострадала задняя часть машины марки «Toyota Corola», правостороннее окно машины марки «РАФ2203» и колесо, а также два правосторонних колеса машины марки «Volkswagen Golf».
Обнаруженные на месте происшествия железные обломки и остатки взрывчатки изъяты и отправлены на экспертизу.