Այս օրերին Եվրոպայում անցկացվում են Let's Do It! World համաշխարհային շարժման «Մաքրենք Աշխարհը 2012» (World Cleanup 2012) արշավի զանգվածային քաղաքացիական միջոցառումներ, որ մեկնարկել են 2012թ. մարտի 24-ից եւ շարունակվելու են մինչեւ սեպտեմբերի 25-ը։ Միջոցառումներին մասնակցում են 90-ից ավելի երկրներ։
Ոստիկանության լրատվության վարչությունից հայտնում են, թե Հայաստանը նույնպես միացել է այս գլոբալ արշավին, եւ «Մենք կարող ենք» (Let's do it! Armenia) շարժման կողմից իրականացվող «Հայաստանն առանց աղբի» կամավորական նախաձեռնության շրջանակներում սեպտեմբերի 15-ին տեղի կունենա միջոցառումը:
ՀՀ ոստիկանությունն իր պատրաստակամությունն է հայտնում միանալու կամավորական նախաձեռնությանը` մեր երկրի բնապահպանական, սոցիալական ու կենցաղային այդ ոլորտի խնդիրները համատեղ լուծելու համար:

Полиция Армении присоединяется к всемирной акции «World Cleanup - 2012». Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, в эти дни в Европе проходят массовые мероприятия «Let's Do It!». Стартовавшие 24 марта массовые гражданские акции «World Cleanup - 2012», организованные всемирным движением «World», продлятся до 25 сентября.
В мероприятиях принимают участие более 90 стран. Армения также присоединилась к этой глобальной акции, которая под лозунгом «Армения без мусора» пройдет 15 сентября. Полиция Армении выразила готовность присоединиться к инициативе в целях решения экологических, социальных и бытовых проблем.