Հերթական անհեթեթ գործողությունը, որը դժվար է լուրջ համարել. NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ռազմական փորձագետ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսպես մեկնաբանեց ադրբեջանական ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունները`մայիսի 9-ին Ստեփանակերտում կայացած ռազմական շքերթի առնչությամբ ՄԱԿ-ին դիմելու մասին:
«Ադրբեջանի հիստերիան, իհարկե, կարող է հռչակագրային հայտարարությունների հանգեցնել, ինչպես դա արդեն եղել է: Սակայն դա ոչինչ չի տա»,-նշեց Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ Ստեփանակերտի ռազմական շքերթը նվիրված էր Մեծ հայրենականում հաղթանակի 67-րդ տարեդարձին, Շուշիի ազատագրման եւ Հայկական բանակի կազմավորման 20-ամյակին:

YEREVAN. - Armenian Military Expert Artsrun Hovhannisyan described the Azerbaijani message to the UN concerning the military parade on May 9 in Nagorno-Karabakh capital city Stepanakert as another absurd action which cannot be taken seriously, Hovhannisyan told Armenian News-NEWS.am.
“Of course Azerbaijan’s hysteria might lead to some declarations, which have already occurred. But it will not lead to anything serious,” Hovhannisyan said.
To remind, a Military Parade dedicated to the 67th anniversary of the Great Patriotic War, to the 20th anniversary of the Liberation of the City of Sushi and the anniversary of the Karabakh Defense Army took place in Stepanakert on May 9.