Թերթը գրում է. «Ինչպես արդեն հայտնի է, ԲՀԿ-ի՝ կոալիցիա չմտնելուց հետո նոր կառավարությունում դժվար թե ԲՀԿ-ական նախարար կամ մարզպետ մնա:
Այս օրերին ակտիվորեն քննարկվում է նաեւ Գեղարքունիքի մարզպետի՝ Նվեր Պողոսյանի փոփոխության հարցը, քանի որ վերջինս եւս ԲՀԿ-ական է: Որոշ տեղեկություններով, Գեղարքունիքի նոր մարզպետ է նշանակվելու քրեակատարողական վարչության պետ Հայկ Հարությունյանը, ով ծնունդով այս մարզից է:
Նա օրերս հավաքել է իր աշխատակիցներին եւ ասել, որ դա իրենց վերջին հանդիպումն է: Ի դեպ, որոշ ժամանակ առաջ՝ դեռեւս նախորդ տարվա նոյեմբերին նույնպես շրջանառվում էր այս տեղեկությունը, որ Նվեր Պողոսյանին փոխարինելու են Հայկ Հարությունյանով: Ու եթե այդ ժամանակ դեռեւս բավարար հիմքեր չկային ԲՀԿ-ական մարզպետին փոխելու համար, ապա հիմա բոլոր հիմքերն առկա են»,- գրում է «Հրապարակը»:

Как известно, после решения партии «Процветающая Армения» не участвовать в формировании коалиции, вряд ли какой-либо представитель этой политической силы останется в должности министра или губернатора. Об этом пишет газета «Грапарак».
«В эти дни активно обсуждается вопрос смещения губернатора Гегаркуникской области Нвера Погосяна, поскольку он также является представителем «Процветающей Армении». По некоторым данным, новым губернатором области будет назначен начальник Уголовно-исполнительного управления, бывший начальник полиции Армении Айк Арутюнян, который родом из этой области.
На днях он встретился с сотрудниками и заявил, что это их последняя встреча. Кстати, в ноябре прошлого года также муссировалась информация о том, что Нвера Погосяна сменит Айк Арутюнян. И если тогда еще не было достаточных оснований для отставки губернатора от «Процветающей Армении», то теперь таковые есть», - отмечает издание.