4-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը դեռ չի որոշել, թե այսուհետ ինչով է զբաղվելու: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակից հետ զրույցում ասաց անձամբ Վիկտոր Դալլաքյանը` հավելելով, որ «դեռ կտեսնենք»:
Նա նշեց, որ այժմ հանգստանում է. «Ես տունը նստած գիրք եմ կարդում, իսկ իմ մասին տեղեկություններն ստանում եմ մամուլից»,- նշեց նա:
Ինչ վերաբերում է տարածված լուրերին, թե նրան կնշանակեն Սպորտի նախարար կամ Քաղծառայության խորհրդի նախագահ, Դալլաքյանը ոչինչ չցանկացավ ասել:
Վիկտոր Դալլաքյանը չցանկացավ պատասխանել նաեւ մեր մյուս հարցերին` կապված Վանաձորում մայիսի 6-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններին իր պատության հետ:
Նշենք, որ Դալլաքյանը մեծամասնական ընտրակարգով անպարտելի էր սկսած 1995թ.: Նա, սակայն, նախկինում հանդես էր գալիս ընդդիմադիր դիրքերից, իսկ այս ընտրություններից առաջ անդամակցել էր իշխող Հանրապետական կուսակցությանը:
Հիշեցնենք, որ թիվ 30 ընտրատարածքում առաջադրվել էին ՀՀԿ-ից` Վիկտոր Դալլաքյանը, ՀՅԴ-ից` Զոհրաբ Թորոսյանը, ՀՀՇ-ից` Աշոտ Մանուկյանը, անկուսակցական Էդմոն Մարուքյանը եւ Ժառանգությունից` Գառնիկ Սահակյանը: Արդյունքում  2400 ձայների առավելությամբ Էդմոն Մարուքյանը հաղթել էր Վիկտոր Դալաքյանին:

Депутат парламента Армении предыдущего созыва еще не решил, чем будет заниматься дальше. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил сам Даллакян, добавив: «Еще посмотрим».
Бывший депутат отметил, что пока отдыхает. «Сижу дома, читаю книги, информацию о себе черпаю из прессы», - рассказал он.
Что касается распространившейся информации о том, что Даллакяна назначат министром спорта или председателем Совета гражданской службы, собеседник говорить отказался. Он также не пожелал ответить на другие вопросы, связанные с поражением на парламентских выборах 6 мая.
Отметим, что Виктор Даллакян был «непобедим по мажоритарной системе» начиная с 1995 г. Прежде, однако, он выступал в роли оппозиционера, но непосредственно перед парламентскими выборами 2012 г. вступил в правящую Республиканскую партию Армении (РПА).
В избирательном округе №30 баллотировались Виктор Даллакян от РПА, Зограб Торосян от АРФ «Дашнакцутюн», Ашот Манукян от АНК, беспартийный Эдмон Марукян и Гарник Саакян от «Наследия». В результате Эдмон Марукян опередил Даллакяна на 2400 голосов.