Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Յավեր Ջամալովի որդին ուսանողների աչքի առաջ ծեծել է բուհի դասախոսներից մեկին:
Ինչպես հաղորդում է Vesti.az-ը, դասերից մեկի ժամանակ դասախոսը դիտողություն է արել ծամոն ծամող ուսանողուհուն, սակայն վերջինս չի արձագանքել: Դրանից հետո դասախոսը պահանջել է ուսանողուհուց լքել լսարանը:
Ուսանողուհին վիրավորել է դասախոսին եւ դուրս եկել լսարանից, որից հետո զանգահարել է իր փեսացուին, ով Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Յավեր Ջամալովի որդին է:
Փեսացուն իր մարզիկ-ընկերների խմբով հայտնվել է լսարանում: Նրանք ուսանողների աչքի առաջ ծեծել են դասախոսին, ապա թողնելով գետնին ընկած, հեռացել: Նրանք զգուշացրել են, որ իրավապահներին բողոքելու դեպքում իրեն եւ իր ընտանիքին մահացու վտանգ կսպառնա:

BAKU. – The son of Azerbaijan’s Minister of Defense Industry Yaver Jamalov beat a University professor in front of students.
As Vesti.az reports, during the class the professor made a remark to a student who was chewing a gum, but she did not respond after which the professor asked her to leave the lecture hall.
The student cursed the professor and left after which she called her fiancé, the son of Yaver Jamalov, Azerbaijan’s Minister of Defense Industry. The later arrived in the lecture hall with athletes escorting him.
They beat the professor in front of the students and then left leaving him on the floor. The professor was warned that if he applies to law enforcement agents, he and his family will be in great danger.