Կանադայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Եգանյանը հավատարմագրվել է Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպությունում (ք. Մոնրեալ) որպես Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Արմեն Եգանյանը կազմակերպության Գլխավոր քարտուղար Ռեյմոնդ Բենջամինին է հանձնել իր նշանակման մասին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի նամակը եւ փոխանցել նրա ջերմ մաղթանքները:
Երկուստեք գոհունակություն արձանագրելով փոխհարաբերությունների մակարդակի առնչությամբ` կողմերը պայմանավորվել են առավել զարգացնել ու խորացնել համագործակցությունը քաղաքացիական ավիացիայի բնագավառում:

Посол Армении в Канаде Армен Еганян аккредитован в Международной организации гражданской авиации (ИКАО, Монреаль) в качестве постоянного представителя страны.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства иностранных дел Армении, Армен Еганян вручил секретарю ИКАО Рэймонду Бенджамину письмо министра иностранных дел Эдварда Налбандяна о своем назначении и его теплые пожелания.
Стороны высоко оценили уровень взаимоотношений и договорились об еще большем развитии и углублении сотрудничества в сфере гражданской авиации.