Կանադայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Եգանյանը հավատարմագրվել է Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպությունում (ք. Մոնրեալ) որպես Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Արմեն Եգանյանը կազմակերպության Գլխավոր քարտուղար Ռեյմոնդ Բենջամինին է հանձնել իր նշանակման մասին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի նամակը եւ փոխանցել նրա ջերմ մաղթանքները:
Երկուստեք գոհունակություն արձանագրելով փոխհարաբերությունների մակարդակի առնչությամբ` կողմերը պայմանավորվել են առավել զարգացնել ու խորացնել համագործակցությունը քաղաքացիական ավիացիայի բնագավառում:

YEREVAN. – Armenia’s Ambassador to Canada, Armen Yeganyan, is accredited as Armenia’s Permanent Representative to the International Civil Aviation Organization (ICAO), whose headquarters is in Montreal.
Yeganyan presented to ICAO Secretary General Raymond Benjamin Armenian FM Edward Nalbandian’s letter, with respect to his appointment, and conveyed the Minister’s warm greetings, MFA informed Armenian News-NEWS.am.
Expressing a satisfaction with respect to the level of mutual ties, they agreed to further develop the cooperation in civil aviation.