Հեռուստահաղորդավարուհի Քսենյա Սոբչակի հարցաքննությունը Ռուսաստանի քննչական կոմիտեում հետաձգվել է` Քննչական կոմիտեի շենքում ռումբի տեղադրման մասին ահազանգի պատճառով: Այս մասին Սոբչակը գրել է Twitter-ի իր էջում: Նրա խոսքով, բոլոր մարդկանց տարհանում են Քննչական կոմիտեի շենքից:
«Հարցաքննությունը հետաձգել են 2 ժամով: Ինչ-որ մեկը զանգահարել եւ հայտնել է ռումբի մասին: Տղերք, եթե զանգահարողը պրանկեր է (պրանկերը հեռախոսային խուլիգանն է), ապա պետք չէ, մենք մի կերպ կդիմանանք»,-գրել է Քսենյա Սոբչակը:
«Ընդհանրապես, ես կարծեցի, թե մեզ անտառ են տանում, բայց ոչ, դեռ տանում են Բալակիրեւսկի»,-գրել է նա, նկատի ունենալով Քննչական կոմիտեի մյուս շենքը, հաղորդում է RBK-ն:

Допрос телеведущей Ксении Собчак в Следственном комитете России отложен из-за сообщения о заложенной в здании бомбы. Об этом Собчак написала в своем Twitter. По ее словам, из здания Следственного комитета эвакуируют людей.
«Отложили допрос на два часа. Кто-то позвонил и сказал о бомбе», - написала Собчак.
«Ребят, если это пранкеры (пранкер - человек, практикующий телефонное хулиганство) звонят в СК, то не надо, прорвемся», - сказала она, цитирует «Интерфакс».
«Вообще думала, нас в лес повезут. Или на обочину. Но нет - пока на Балакиревски», - отметила К.Собчак, имея в виду другое здание СК, передает РБК.