Այսօր` հունիսի 15-ին նշվում է Հայաստանի պետական դրոշի` Եռագույնի օրը: Այդ կապակցությամբ մի շարք տոնական միջոցառումներ են կայացել: Մասնավորապես, տոնական միջոցառումները մեկնարկել են Ֆրանսիայի հրապարակում, որտեղ փողային նվագախմբերի ազդանշանից հետո հարյուրավոր երեխաներ ծածանել են եռագույն դրոշը:
Մեկ այլ երթ էլ մեկնարկել է Մատենադարանի մոտից եւ ավարտվելու է Հանրապետության հրապարակում, որտեղ համերգային ծրագիր է կայանալու: Մշակույթի նախարարության հրավերով Իտալիայից դրոշ ծածանող հատուկ խումբ են հրավիրել:
Տոնական միջոցառման կապակցությամբ ճանապարհային ոստիկանությունը դադարեցրել է երթեւեկությունը քաղաքի կենտրոնական մի շարք փողոցներով:

15 июня отмечается день государственного флага Армении. В этой связи состоялся ряд праздничных мероприятий. В частности, на Площади Франции в центре Еревана после сигнала духового оркестра сотни детей развевали трехцветный флаг.
Еще одно шествие началось возле Матенадарана и завершится на Площади Республики, где будет представлена концертная программа. По приглашению Министерства культуры Армении из Италии была приглашена специальная группа для того, чтобы развевать флаг.
В связи с праздничным мероприятием Дорожная полиция перекрыла движение по ряду центральных улиц Еревана.