Հայաստանի Ազգային Ժողովը երկու օր տեւած բուռն քննարկումներից հետո ընդունեց Կառավարության ներկայացրած հնգամյա ծրագիրը` 2013-17 թվականների համար:
Ծրագիրն ընդունվել է 75 կողմ, 47 դեմ եւ 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ: Ծրագրին կողմ են քվեարկել Ազգային Ժողովի Հանրապետական եւ «Օրինաց երկիր» խմբակցությունները:
Թե նախկինում, թե քվեարկությունից առաջ «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ ազգային կոնգրես», «Ժառանգություն» եւ «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» խմբակցությունները հայտարարել էին, թե դեմ են քվեարկելու:
Ծրագրի քննարկումն անցել էր բուռն մթնոլորտում, ելույթ են ունեցել մոտ երեք տասնյակ պատգամավորներ` թե իշխանությունից, թե ընդդիմությունից, որոնք փոխադարձ մեղադրանքներ են հնչեցրել: Ընդդիմությունը նշում էր, թե ծրագրում բացակայում են կոնկրետ մեխանիզմները:
Կառավարության ծրագիրը նախատեսում է տնտեսական ճա 7 տոկոսի, եւ աղքատության կրճատում 8-10 տոկոսի չափով, մոտ 100 հազար աշխատատեղերի ստեղծում:

YEREVAN. – The Parliament of Armenia adopted a five-year program for 2013-17 submitted by the Government after two-day heated discussions.
The program was adopted by 75 votes for (voted by the Republican Party of Armenia and Orinats Yerkir), 47 against and 1 abstention. Prosperous Armenia Party, Armenian National Congress, Heritage and ARF Dashnaktsutyun have declared prior to and during the voting that they will vote against the program.
Program discussions were held in hot atmosphere where over thirty MPs delivered speeches blaming each other, while the opposition also claimed that program lacks precise mechanisms of implementation.
The government’s program envisages economic growth of 7 percent and cutting poverty rate by  8-10 percent, as well as establishment of 100,000 new jobs.