Բաղդադի հյուսիսում տեղի ունեցած երկու պայթյունների հետեւանքով զոհվել է 14 մարդ, եւս 106-ը վիրավորվել է: Նման տվայլեր են ներկայացնում Իրաքի ոստիկանության ներկայացուցիչները:
Ճանապարհին տեղադրված ռումբերը պայթել են այսօր` հունիսի 22-ին, մարդաշատ շուկայի մոտ, հաղորդում է «Ռոսիյսկայա գազետան»:
Վերջին մի քանի շաբաթներին տեղի ահաբեկչական խմբավորումները ահաբեկչությունների շարք են իրականացրել, որոնք ուղղված են, հինականում, Իրաքի շիաների ներկայացուցիչների հետ:
Ընդհանուր առմամբ, այս ամիս բազմաթիվ պայթյունների եւ հարձակումների հետեւանքով զոհվել է ավելի քան 130 մարդ:

Жертвами  двух взрывов на севере Багдада стали, по меньшей мере, 14 человек, еще 106 получили ранения. Такие данные приводят представители иракской полиции.
Две заложенные на дорогах бомбы взорвались близ оживленного рынка на севере города 22 июня, сообщает «Российская газета».
За последние несколько недель местные террористические группировки совершили целую серию терактов, направленных, в основном, против представителей шиитских общин Ирака. Всего жертвами многочисленных взрывов и нападений с начала этого месяца в стране стали около 130 человек.