ԵՄ երկրների ԱԳ նախարարներըն, այսօր` հունիսի 25-ին, Լյուքսեմբուրգում հավանություն են տվել Սիրիայի նկատմամբ նոր պատժամիջոցների փաթեթին:
Նոր պատժամիջոցները վերաբերում են Սիրիայի կառավարության որոշ անդամների եւ մի շարք ընկերությունների: Դրանք նախատեսում են նրանց հաշիվների սառեցում եւ ԵՄ երկրներ այցելելու արգելք:
Նոր պատժամիջոցները նաեւ արգելում են ապահովագրել այն առարկաները, որոնց Սիրիա ներմուծման վրա էմբարգո է դրված:
Դեռեւս չի հաղորդվում այն նախարարների ու ընկերությունների անունները, ոնոնց վրա տարածվում են նոր պատժամիջոցները:

Министры иностранных дел Евросоюза одобрили новые санкции против Сирии на проходящей 25 июня в Люксембурге встрече.
Санкции касаются нескольких  членов кабинета министра и ряда компаний. Они предусматривают замораживание их счетов и запрет на посещение ими стран Евросоюза. Новые меры также запрещают страхование предметов, на поставку в Сирию которых введено эмбарго, включая поставки оружия.
Как сообщает радио «Свобода», имена министров и названия компаний, против которых были введены санкции, не приводятся.