ԱՄՆ-ում 13-ամյա աղջնակի մայրը դատավորի դեմ բողոք է ներկայացրել, ով խոստացել էր մեղմել աղջկա դատավճիռը, եթե կինը կտրի նրա մազերը:
13-ամյա Վալերյա Բրունոն եւ նրա 11-ամյա ընկերը դատարանի առաջ էին կանգնել Յուտա նահանգի անչափահասների գործով` ուրիշ երեխաներին ծաղրելու մեղադրանքով: Մասնավորապես նրանք կտրել էին տուժածներից մեկի` երեքամյա աղջկա մազերը:
Դատավորը պարտավորեցրել էր աղջկան 30 օր անցկացնել բանտում եւ 276 ժամ հասարակական աշխատանք կատարել: Սակայն ավելի ուշ այլընտրանք էր առաջարկվել` Վալերիայի դատավճիռը կմեղմացվի, եթե նրա մայրը դահլիճում կտրի նրա մազերը: Կինն ընտրել է երկրորդ տարբերակը եւ կտրել աղջկա հյուսը, հաղորդում է «pravda.ru»-ն:
Սակայն գործարքից հետո կինը բողոքել է դատավորի դեմ, իսկ տեղական լրատվամիջոցների հարցազրույցում հայտնել է, որ  նա պատիժ է սահմանել «ակն ընդ ական» սկզբունքով:

Мать 13-летней девочки в США подала жалобу на судью, который пообещал смягчить приговор девочке, если женщина пострижет ее.
13-летняя Валерия Бруно и ее 11-летний приятель предстали перед судом по делам несовершеннолетних штата Юта по обвинению в издевательствах над другими детьми. В частности, одной из потерпевших, 3-летней девочке, они отрезали волосы.
Судья обязал девочку провести 30 суток в тюрьме и отработать 276 часов на благо общества. Но позже была предложена альтернатива: Валерии смягчат приговор в том случае, если прямо в зале заседаний ее мать отрежет ей волосы. Женщина решила выбрать второй вариант и отрезала дочери косу, передает «Правда.Ру».
Однако после того как сделка состоялась, женщина подала жалобу на судью, а в интервью местным СМИ заявила, что он назначил наказание по принципу «око за око».