Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ Արագածոտնի, Արմավիրի, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց ձորի եւ Տավուշի մարզպետները, այսօր երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
ՏԿՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հաղորդում են, որ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, վարչապետ Արա Հարությունյանի հետ, կքննարկվեն Հայաստանի Հանրապետության մարզերի եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վարչական շրջանների միջեւ փոխգործակցության հարցեր:
Մարզպետները կայցելեն Լեռնային Ղարաբաղի գործընկեր վարչական շրջաններ, տեղերում կամփոփեն կատարված աշխատանքները, կքննարկեն համագործակցության ուղղություններն ու կոնկրետ ծրագրերի վերաբերյալ անելիքները: Նշենք, որ Արագածոտնի մարզը համագործակցում է Հադրութի շրջանի, Արմավիրի մարզը` Շուշիի շրջանի, Շիրակի մարզը` Ասկերանի շրջանի, Սյունիքի եւ Վայոց ձորի մարզերը` Քաշաթաղի շրջանի, Տավուշի մարզը` Մարտակերտի շրջանի հետ:

Делегация во главе с вице-премьером Армении, министром территориального управления Арменом Геворкяном 28 июня отправилась с двухдневным рабочим визитом в Нагорно-Карабахскую Республику. В состав делегации входят губернаторы Арагацотнской, Армавирской, Ширакской, Сюникской, Вайоцдзорской и Тавушской областей Армении.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления Армении, делегация проведет встречи с президентом НКР Бако Саакяном, премьер-министром Ара Арутюняном, будут обсуждены вопросы сотрудничества областей Армении и административных районов НКР.
Губернаторы посетят административные районы-партнеры в НКР, на месте подведут итоги проделанной работы, обсудят направления сотрудничества и действия по конкретным программам. Отметим, что Арагацотнская область сотрудничает с Гадрутским районом, Армавирская – с Шуши, Ширакская – с Аскеранским, Сюникская и Вайоцдзорская – с Кашатагским, Тавушская – с Мартакертским.