Ոստիկաններն ազատ են արձակել պատանդներից վերջինին, որոնց մի քանի ժամ պահում էին Փարիզի հարավ-արեւելքում գտնվող մանկապարտեզներից մեկում:
Ինչպես հաղորդում է RBC-ն, վկայակոչելով France Info-ն, հանցագործը բարիկադավորվել է մանկապարտեզի շենքում եւ հրաժարվում է բանակցություններ վարել: Նա նաեւ սպառնում է ինքնասպան լինել, սակայն որեւէ պահանջ չի ներկայացնում ոստիկանությանը:
Ինչպես արդեն հայտնել էր NEWS.am-ը, Ֆրանսիայում, Փարիզից ոչ հեռու գտնվող Վիտրի Սյուր-Սեն քաղաքում, այսօր` հուլիսի 10-ին, անհայտ անձը ներխուժել է Շառլ Պերրոյի անվան մանկապարտեզ եւ մի քանի մարդու պատանդ վերցրել:
Միջադեպը տեղի էր ունեցել Երեւանի ժամանակով 09:30-ին: Չարագործը պատանդ էր վերցրել մի քանի երեխաների եւ մեծահասակների, սակայն որոշ ժամանակ անց երեխաներին ազատ էր արձակել:
Նախնական տվյալներով, նա նախկին զինվոր է, 30 տարեկան եւ գործել է միայնակ: Նա այդ մանկապարտեզ հաճախող երեխաներից մեկի ծնողն է: Չարագործը զինված է, իսկ նրա արարքի դրդապատճառներն անհայտ են:

Полицейские освободили последнего из заложников, которых в течение нескольких часов держали в детском саду к юго-востоку от Парижа.
Как передает РБК со ссылкой на France Info, сейчас захватчик забаррикадировался в здании детсада и отказывается вести переговоры. Кроме того, он угрожает покончить с собой, однако никаких требований полиции не предъявляет.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, во французском городе Витри-сюр-Сен недалеко от Парижа 10 июля неизвестный ворвался в детский сад имени Шарля Перро на улице Эдуарда Тиля и взял в заложники несколько человек. Инцидент произошел в 09:30 по ереванскому времени. Злоумышленник взял в заложники нескольких детей и взрослых, но через некоторое время отпустил детей, продолжая удерживать в заложниках одного взрослого человека.
По предварительным данным, преступник – бывший солдат, ему около 30 лет, и действовал он в одиночку. Его мотивы неизвестны. Он вооружен.