Վրաստանում Հայաստանի դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը, հուլիսի 12-ին, այցելել է Վրաստանի նորանշանակ վարչապետ Իվանե Մերաբիշվիլիին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում կողմերի նախաձեռնությամբ քննարկվել են հայ-վրացական հարաբերություններին առնչվող մի շարք հրատապ եւ կարեւոր, այդ թվում` երկկողմ տնտեսական համագործակցությանը, մշակութային շփումների ակտիվացմանը, Վրաստանի հայ համայնքին եւ Հայ եկեղեցու Վիրահայոց թեմին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպումն անցել է ջերմ եւ փոխըմբռնման մթնոլորտում: Ձեռք է բերվել լուծում պահանջող հարցերի շուրջ սերտ համագործակցության եւ դրա եղանակների վերաբերյալ պայմանավորվածություն:

YEREVAN. – Armenia’s Ambassador to Georgia, Hovhannes Manukyan, on Thursday paid a visit to Georgia’s newly-appointed PM Ivane Merabishvili.
During their meeting they discussed matters concerning Armenian-Georgian ties, including bilateral economic cooperation, cultural contacts, the Armenian community in Georgia, and Georgian Diocese of the Armenian Church, MFA press service informed Armenian News-NEWS.am.
The meeting was held in a warm atmosphere with a mutual understanding.
Hovhannes Manukyan and Ivane Merabishvili reached accordance on carrying out a close cooperation around matters that need solutions and on the methods for this cooperation.