Հայաստանի ՊՆ-ն արձագանքել է ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկությանը, ըստ որի հայ-ադրբեջանական շփման գծի հյուսիսարեւելյան հատվածում` Այգեձոր գյուղի մերձակայքում, չեզոք գոտում հայտնաբերվել է ադրբեջանական բանակի զինվոր Օրուջով Էլչին Ռագուֆ Օղլուի դիակը:
«Սա ադրբեջանական կողմի հերթական արկածախնդրության հետեւանքն է: Եվ փաստը, որ ադրբեջանցի զինծառայողը հայտնվել է մեր դիրքապահների հսկողության գոտում, վկայում է հենց այդ մասին: Հայ դիրքապահների զգոնության շնորհիվ ադրբեջանական զինվորական ղեկավարության, կամ, ինչու չէ, անհատ զինծառայողի ձեռնակած այս սադրանքը եւս ձախողվել է»,-հայտարարել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով, սահմանախախտը մեր դիրքապահների կողմից հայտնաբերվել եւ թիրախավորվել է:
«Ըստ երեւույթի, վերջինս վիրավորվել է հայ դիրքապահների ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում, եւ փորձել է նահանջել սեփական դիրքեր, սակայն չի կարողացել դուրս գալ չեզոք գոտուց: Ամեն դեպքում այս միջադեպի պատասխանատվությունն ամբողջովին կրում է հարեւան երկրի ռազմական գերատեսչությունը»,-ասել է նա:

YEREVAN. – Armenian Ministry of Defense (MOD) responded to the rumors spread by the Azerbaijani media outlets claiming that an Azerbaijani serviceman’s body was found in the neutral zone of the Armenian-Azerbaijani contact line near Aygedzor village in Armenia.
“This is result to another provocation of the Azerbaijani side which is proved by the fact that the Azerbaijani serviceman has appeared in the control zone of the Armenian frontier-servicemen, who stopped the diversion,” MOD spokesperson Artsrun Hovhannisyan said.
Hovhannisyan notes that the Azerbaijani serviceman might have been neutralized and injured as a result of the defensive actions taken by the Armenian frontier-servicemen and attempted to move back to local border by leaving the neutral zone. In any case, Azerbaijani MOD is fully responsible for the incident, as he should have never appeared in the Armenian side, he added.