Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին:
Շնորհավորանքում, մասնավորապես, նշվում է.
«Մեծապես կարեւոր է, որ ավելի քան 20 տարվա պատմություն ունեցող նորանկախ Արցախը մեկ անգամ եւս ցույց տվեց միջազգային հանրությանը, որ հանդիսանում է կայացած ժողովրդավարական պետություն, ինչի ապացույցը հանդիսացան նախօրեին կայացած համաժողովրդական ընտրությունները:
Կրկին շնորհավորելով ընտրություններում հաղթելու կապակցությամբ` Ձեզ  մաղթում եմ քաջառողջություն եւ նորանոր հաջողություններ հայրենանվեր աշխատանքում, իսկ համայն արցախահայությանը` բարեկեցություն եւ խաղաղ երկինք»:
Նշենք, որ ԼՂՀ նախագահական ընտրությունների արդյունքները դեռ չեն ամփոփվել: Ըստ նախնական արդյունքների, մեծ առավելությամբ հաղթել է պետության գործող նախագահ Բակո Սահակյանը: Նախնական տվյալներով` նա հավաքել է 47 հազ. 85 ձայն կամ ձայների  66,7%-ը: ԼՂՀ Ազգային ժողովի անկուսակցական պատգամավոր Վիտալի Միխայիլի  Բալասանյանը ստացել է 22 հազար 966 ձայն կամ  32,5 տոկոսը: Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի Արցախի մասնաճյուղի գիտաուսումնական գծով պրոռեկտոր Արկադի Իվանի Սողոմոնյանը ստացել է 594 ձայն կամ ձայների 0,8 տոկոսը:

YEREVAN. – Armenian National Security Council Secretary Arthur Baghdasaryan issued a congratulatory message to Nagorno-Karabakh Republic (NKR) President Bako Sahakyan, in connection with Thursday’s presidential elections in the NKR, or Artsakh.
“It is extremely important that newly-independent Artsakh, which has more than a twenty-year history, yet again demonstrated to the international community that it is an established democratic state, whose proof was yesterday’s nationwide elections.
Congratulating you once again on winning the elections, I wish you good health and new success in the patriotic work, and well-being and peaceful skies to all Artsakh Armenians,” Arthur Baghdasaryan’s message reads.
As Armenian News-NEWS.am informed earlier, incumbent NKR President Bako Sahakyan won the elections by receiving a great majority of the votes. According to preliminary figures, Sahakyan received 47,085 votes (66.7%), NKR National Assembly MP Vitali Balasanyan received 22,966 votes (32.5%), and Deputy Director Arkadi Soghomonyan of Academic Activities at the NKR capital Stepanakert Branch of State Agrarian University of Armenia received 594 votes (0.8%).