Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի նորանշանակ դեսպան Դիեգո Էռնեստո Ալվարես Ռիվերային:
Վարչապետը շնորհավորել է դիվանագետին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ եւ հաջողություն մաղթել պատասխանատու առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները կարեւորել են Հայաստանի եւ Արգենտինայի միջեւ առկա բարեկամական եւ բազմակողմանի հարաբերությունների խորացումն ու զարգացումը: Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է տնտեսական համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը` չնայած աշխարհագրական հեռավորությանը: Այդ համատեքստում առաջնային է համարվել Բուենոս Այրեսում գործող Արգենտինա-Հայաստան առեւտրի պալատի գործունեության եւ հայ-արգենտինյան  գործարար  շփումների ակտիվացումը: Երկուստեք կարեւորվել է նաեւ մշակութային կապերի սերտացման եւ սպորտի ոլորտում համագործակցության ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկումը:
Կողմերը գոհունակությամբ են խոսել երկու երկրների միջեւ ձեւավորված քաղաքական հարաբերությունների մասին եւ բարձր գնահատել այդ գործում Արգենտինայում հայ համայնքի դերը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял нового посла Аргентины в Армении Диего Альвареса Эрнесто Риверу.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства, премьер поздравил посла с назначением и пожелал успехов в ответственной миссии.
Собеседники отметили важность углубления и развития существующих дружественных и многосторонних связей между Арменией и Аргентиной. Глава правительства подчеркнул необходимость расширения экономического сотрудничества, несмотря на географическую удаленность двух стран. В этом контексте приоритетными были названы деятельность армяно-аргентинской торговой палаты в Буэнос-Айресе и активизация армяно-аргентинских бизнес контактов. Будут также предприняты шаги для укрепления культурных связей и развития спортивного сотрудничества.
Стороны с удовлетворением отметили уровень политических отношений между двумя странами и высоко оценили в этом деле роль армянской общины в Аргентине.