Ռուսական «Մուզ-TV» մրցանակաբաշխության տնօրեն Արման Դավլետյարովը հերքել է մրցանակաբաշխության փակման մասին մամուլում հայտնված տեղեկությունները: Հիշեցնենք, որ նման լուրեր էին տարածվել Տիմատիի եւ Կիրկորովի միջեւ տեղի ունեցած վիճաբանությունից հետո:
«ՌԻԱ Նովոստիի» հետ զրույցում նա հայտնել է, որ հաջորդ մրցանակաբաշխությունը տեղի կունենա նախատեսվածի համաձայն 2013 թ. հունիսի 7-ին: «11-րդ ազգային երաժշտական մրցանակաբաշխությունը տեղի կունենա: Այս ողջ աղմուկը մրցանակաբաշխության փակման մասին հիմքեր չունի: Մրցանակաբաշխությունը եղել է, կա ու կմնա, եւ ոչ մի արտիստ, արտիստների միջեւ տեղի ունեցած ոչ մի վիճաբանություն չեն կարող ազդել, որպեսզի մրցանկաբաշխությունը փակվի, դա ուղղակի ծիծաղելի է», - նշել է Դավլետյարովը: Նրա խոսքով, մրցանակաբաշխության փակման հարցը նույնիսկ չի քննարկվել:
«Մուզ-TV 2012» մրցանակաբաշխության արարողության նախօրեին հայտնի էր դարձել, որ աշխատանքից հեռացվել է նրա մշտական վարող Քսենյա Սոբչակը: Վերջինս հայտնել էր, որ այդ մրցանակաբաշխությունից իրեն հանել են «վերեւից` քաղաքական որոշմամբ»: Ի նշան համերաշխության արարողությանը մասնակցելուց հրաժարվել էր նաեւ Անդրեյ Մալախովը: Տնօրենի խոսքով, վարողի հարցը առայժմ լուծված չէ:
«Վարողին մենք կընտրենք, կարծում եմ, նոր տարուն մոտ: Սոբչակը եւ Մալախովն արդեն անցյալում են, իսկ վարող դառնալու ցանկություն շատերն են հայտնել»,-ասել է Դավլետյարովը:

Директор российской премии МУЗ-ТВ Арман Давлетяров опроверг сведения о ее закрытии, появившиеся в СМИ после скандала между Тимати и Филиппом Киркоровым.
В беседе с РИА Новости он сообщил, что следующая премия состоится по плану 7 июня 2013 года. «11-я национальная музыкальная премия МУЗ-ТВ в области популярной музыки состоится. Вся эта шумиха о закрытии премии не имеет под собой никакого основания. Премия была, есть и будет, и никакой артист, никакой скандал между артистами не может повлиять на то, чтобы премия закрылась, это просто смешно», - рассказал Давлетяров. Он отметил, что вопрос о закрытии премии даже не обсуждался.
Накануне церемонии вручения премии МУЗ-ТВ 2012 года стало известно, что от работы отстранена ее бессменная ведущая Ксения Собчак. Собчак сообщила, что с премии МУЗ-ТВ ее сняли «по политическому решению сверху». В знак солидарности с коллегой от участия в церемонии отказался также Андрей Малахов. Вопрос о том, кто станет вести 11-ую церемонию вручения, по словам директора премии МУЗ-ТВ, пока не решен.
«С ведущими, я думаю, мы определимся ближе к новому году. Собчак и Малахов это прошлогодняя история, а желающих стать ведущими у нас очень много», - сказал Давлетяров.