Արմավիրում Արշալույս գյուղի հատվածում այսօր` օգոստոսի 8-ին, ժամը 8.00-ի սահմաններում «Պազ» մակնիշի  ավտոբուսի վարորդը ընթացքի ժամանակ չի փակել դուռը, ինչն էլ պատճառ է հանդիսացել, որ 45-ամյա ուղեւորուհի Մարինե Միրաբյանը վայր ընկնի եւ ավելի ուշ մահանա:
Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնից: Հարկ է նկատել, որ վարորդը վերջինիս թողնել է անօգնական վիճակում եւ դիմել փախուստի, իսկ Մարինե Միրաբյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Վաղարշապատի բժշկական կենտրոն, սակայն նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել:
Ավելի ուշ բերման է ենթարկվել նաեւ «Պազ» -ի վարորդը` Արմավիրի մարզի Արշալույս գյուղի բնակիչ, 56-ամյա Գրիշա Մարտիրոսյանը:

В городе Армавир в Армении утром 8 августа произошел трагический инцидент – женщина выпала из автобуса и разбилась насмерть.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, трагедия произошла из-за того, что водитель злосчастного автобуса «ПАЗ» не закрыл двери, а женщина не удержалась на ходу. При этом водитель оставил пострадавшую 45-летнюю Марине Мирабян на дороге и скрылся с места происшествия. Женщина была госпитализирована в медцентр Вагаршапата, однако спасти ее не удалось.
Позже водитель автобуса, житель села Аршалуйс Армавирской области 56-летний Гриша Мартиросян был подвергнут приводу.