Կապանում սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք քաղաքապետի ընտրություններում օգոստոսի 7-ի դրությամբ առաջադրված է երեք թեկնածու: Ինքնաառաջադրվել են գործող քաղաքապետ, ՀՅԴ անդամ Արթուր Աթայանը եւ անկուսակցական Գագիկ Աթաջանյանը, ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրվել է ՀՀԿ անդամ Աշոտ Հայրապետյանը:
«Փաստինֆո»-ի փոխանցմամբ, Մեղրիում առաջադրված է քաղաքապետի երկու թեկնածու: ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրվել է գործող քաղաքապետ, հանրապետական Սերգեյ Հայրապետյանը, ինքնաառաջադրվել է անհատ ձեռնարկատեր, անկուսակցական Արշավիր Հովհաննիսյանը:
Առայժմ առաջադրումներ չկան Քաջարանի, Ագարակի, Սիսիանի, Դաստակերտի քաղաքապետերի պաշտոններում:
Նշենք, որ Սյունիքի մարզի 109 համայնքներից 94-ում սեպտեմբերի 9-ին կայանալու են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ:
Թեկնածուների առաջադրման գործընթացը մեկնարկել է օգոստոսի 5-ին եւ կտեւի մինչեւ օգոստոսի 10-ի ժամը 18-ը:

Для участия в предстоящих 9 сентября выборах мэра в Капане по состоянию на 7 августа свои кандидатуры выдвинули три человека. Самовыдвинулись действующий мэр, член Армянской Революционной Федерации Дашнакцутюн Артур Атаян и беспартийный Гагик Атаджанян, правящая Республиканская партия Армении предложила своего члена Ашота Айрапетяна.
В Мегри баллотируются два кандидата на пост мэра. РПА выдвинула действующего мэра, республиканца Сергея Айрапетяна, самовыдвинулся предприниматель, беспартийный Аршавир Ованнисян.
Пока нет выдвижений кандидатур на посты мэров городов Каджаран, Агарак, Сисиан, Дастакерт.
Отметим, что из 109 общин Сюникской области Армении в 94 пройдут выборы в органы местного самоуправления 9 сентября.
Процесс выдвижения кандидатов стартовал 5 августа и продолжится до 10 августа, 18:00 по ереванскому времени.