Աթենքում աշխատանքից ազատվել է դատական աշխատակիցը, ում հաշվեհամարին մի ամբողջ կարողություն` չհայտարարագրված 8 միլիոն եվրո են հայտնաբերել:
Պետաշխատակցի հաշվեհամարների փողերը հայտնաբերել է պետական տեսչությունը: Պարզվել է, որ կինը իր տիրապետության տակ ունի նաեւ առեւտրային կազակերպություն եւ անշարժ գույքի  տեսքով զգալի կարողություն: Գույքը եւ կարողությունները գրանցված չեն եղել հարկային տեսչությունում:
Ծառայողը չի կարողացել վերահսկիչ մարմնին բացատրել, թե որտեղից է նա կուտակել այդքան կարողություն: Նրա խոսքով, ինքը հարկային տեսչություն չի դիմել, քանի որ վերջին տարիների ընթացքում իր կարողությունը չի փոխոխվել: Այն մասին, թե արդյոք գործ  է հարուցվել կնոջ հանդեպ, հայտնի չէ, հայտնում է ՌԱՊՍԻ-ին:
Դատարանի ազատված աշխատակիցը  այն 13 պետծառայողներից մեկն է, որոնց հաշիվների ստուգման արդյունքում հայտնաբերվել է 25 միլիոն եվրո ընդհանուր չափով չհայտարարագրված գումար:

В Афинах уволен судебный работник, на счетах которой обнаружилось целое незадекларированное состояние – 8 млн евро.
Деньги на счетах госслужащей обнаружила государственная инспекция. Женщина оказалась также владелицей коммерческой компании и значительного недвижимого имущества. Имущество и сбережения не были заявлены в налоговую инспекцию.
Служащая не смогла объяснить дисциплинарному органу, откуда у нее оказались такие средства. По ее словам, она не заявляла об имуществе в налоговую инспекцию, поскольку за последние годы ее состояние не менялось. О том, были ли выдвинуты обвинения против женщины, не сообщается, сообщает РАПСИ.
Уволенная работник суда - одна из 13 госслужащих, у которых по результатам проверки оказалось незаявленного имущества на общую сумму в 25 миллионов евро.