86-ամյա պապիկը խանդի հողի վրա սպանել է 87-ամյա տատիկին: Դրաման տեղի է ունեցել Ռոստովի Բելայա Կալիտվա քաղաքում:
Նախնական վարկածով` սպանության դրդապատճառը խանդն է: Հարաբերությունները պարզելիս թոշակառուն աթոռակով հարվածել է կնոջ գլխին:
Կատարվածի մասին ոստիկանությանը հայտնել են հարեւանները: Ոստիկանները տուժածին օգնություն են ցույց տվել եւ շտապօգնություն կանչել, սակայն նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել: Մեկ օր անց կինը ստացված վնասվածքներից մահացել է հիվանդանոցում, գրում է «Վեստի Կավկազ»-ը:
Կասկածյալը տեղափոխվել է շրջանային բաժանմունք: Այս պահին նա չբացակայելու մասին թուղթ է ստորագրել: Հարոուցվել է քրեական գործ «Առողջությանը դիտավորյալ ծանր վնաս պատճառելու» հոդվածով, որի առավելագույն պատժաչափը մինչեւ 15 տարվա ազատազրկումն է:

86-летний дед убил 87-летнюю бабку из ревности. Драма разыгралась 7 августа в городе Белая Калитва Ростовской области.
По предварительным данным, мотивом преступления стала ревность. В момент выяснения отношений пенсионер ударил свою жену табуреткой по голове.
О случившемся в полицию сообщили соседи. Полицейские оказали потерпевшей первую помощь и вызвали скорую. Но спасти женщину не удалось. Спустя сутки от полученной травмы она скончалась в больнице, сообщает «Вести Кавказ».
Подозреваемый был доставлен в райотдел. В настоящее время он находится под подпиской о невыезде. Возбуждено уголовное дело по статье «Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью», максимальное наказание – лишение свободы сроком до 15 лет.