Ռամալլահ քաղաքում գտնվող Պաղեստինի  Ինքնավարության  վարչապետ Սալամ Ֆայադի նստավայրում  հրաձգություն է տեղի ունեցել: Այն ժամանակ, երբ ամենաքիչը մեկ հրազենային գնդակ կպել է կառավարական շենքին, Ֆայադը ներսում չի եղել:
Պահակախումբը նշում  է կրակահերթի մասին, սակայն չի մանրամասնում, թե արդյոք դրանք իրականացվել են մեքենաներից, թե հարձակվողները հետնիոտն են եղել: Նշվում է, որ տուժածներ չկան, հայտնում է «Ուտրո.ru»-ն:
Տեղեկությունը տարածող  պաշտոնյան լուրը հայտնել է անանուն պայմաններում, քանի որ լիազորված չէ դեպքը լրագրողների հետ քննարկման համար:

В резиденции премьер-министра Палестинской национальной администрации Салама Файяда в городе Рамалла произошла перестрелка. В то время, когда как минимум одна пуля попала в правительственное здание, Файяда в нем не было.
Охрана говорит о серии выстрелов, однако не уточняет, были ли они произведены из машины, или нападавшие передвигались пешком. Утверждается, что пострадавших нет, а нападавшие скрылись, сообщает «Утро.Ру».
Чиновник предоставил данную информацию на условиях анонимности, так как не уполномочен обсуждать инцидент с журналистами.