«Վրացական երազանք» կուսակցության Ախալքալաքի կառույցի ղեկավար  Մելիք Ռաիսյանին դատապարտել են 6 տարվա ազատազրկման: Բացի այդ նա ստիպված կլինի պետական գանձարան վճարել 10 հազար լարի, այս մասին հայտնում է «Գրուզիա օնլայնը»:
Ընդդիմադիր դաշինքի ներկայացուցիչը մեղադրվում է խաբեության մեջ: Տարածված լուրերի համաձայն, Ռաիսյանը քաղաքացուց 38 հազար լարիի չափով գումար է շորթել: Դատական նիստի ժամանակ կողմերը հանդես են եկել եզրափակիչ խոսքով:
Իրավապահների տեղեկությամբ` Ռաիսյանը ոմն Մատարաձեի առաջարկել է իր պաշտպանությունն ու օգնությունը հարկերը թաքցնելու համար, ինչի դիմաց պահանջել է 38 հազար լարիի:
Ինչպես հայտնել է փաստաբան Թեյմուրազ Քութիվաձեն, Ռաիսյանին վերագրվող արարքն ապացուցող փաստեր չկան: Փաստաբանը վստահեցնում է, որ Ռաիսյանը ոչ մեկին նման բան չի խոստացել:
Իսկ «Վրացական երազանք-դեմոկրատական Վրաստանի» նախագահ Մանանա Կոբախիձեն կարծում է, որ Ռաիսյանի դեմ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում:
Նրա խոսքով, հիշատակված դեպքը տեղի է ունեցել 2007 թ-ին, թեեւ Ռաիսյանը կասկածյալ է հայտարարվել ավելի ուշ` այն բանից հետո, երբ նա խոստացել է աջակցել Բիձինա Իվանիշվիլիի ընդդիմադիր կոալիցիային:
Հիշեցնենք, որ ընդդիմադիր դաշինքի  հեռակա կարգով դատապարտված ներկայացուցիչը Վրաստանի տարածքում չի գտնվում: Մելիք Ռաիսյանը եղել է խորհրդարանական երեք գումարումների պատգամավոր:

Известный активист и глава Ахалкалакского офиса оппозиционной партии «Грузинская мечта» Мелик Раисян приговорен в Грузии к 6 годам лишения свободы. Кроме того, согласно вердикту суда он выплатит в государственную казну 10 тысячами лари.
Согласно «Грузия онлайн», Раисян обвиняется в мошенничестве. По распространенной информации, Раисян вымогал у некого гражданина 38 тысяч лари. В свою очередь как заявил адвокат руководителя ахалкалакского офиса «Грузинской мечты» Теймураз Кутивадзе, доказательств, совершенной Раисяном мошеннической сделки не существует. Юрист утверждает, что Раисян никому ничего подобного не обещал.
А председатель «Грузинской мечты - демократической Грузии» Манана Кобахидзе считает, что Раисян подвергается политическим репрессиям. По ее словам, упомянутый факт произошел в 2007 году, хотя Раисян был объявлен подозреваемым лишь после того, как он обещал поддержать оппозиционную коалицию Бидзины Иванишвили.
Напомним, что осужденный представитель оппозиционной коалиции не находится на территории Грузии и объявлен в розыск. Мелик Раисян был депутатом парламента трех созывов.