Արարատ Զուրաբյանը «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունից հեռանալու դիմում է գրել: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության մամուլի քարտուղար Անժելա Խաչատրյանը:
Նրա հետ միասին կուսակցությունը լքելու դիմում են ներկայացրել եւս 7 անձինք` Կարեն Սավզյանը, Հրաչ Հակոբյանը, Արմեն Բաղդասարյանը, Վալենտինա Միրզոյանը, Գառնիկ Գեւորգյանը, Կարեն Կարապետյանը եւ Դավիթ Առաքելյանը:
«Նրանք խորհրդարանական ընտրություններից առաջ պասիվ են եղել եւ ոչ մի կերպ չեն մասնակցել կուսակցության աշխատանքներին: Մենք, լինելով ազատական ուժ, ընդունել ենք նրանց դիմումները: Մենք չենք ստիպում մնալ կուսակցությունում, կամ ստիպելով չենք անդամագրում»,- նշեց Անժելա Խաչատրյանը:
Նշենք, որ Արարատ Զուրաբյանը, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության ներկայիս նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանն ու մի խումբ անձինք ավելի վաղ հեռացել էին նաեւ Հայոց համազգային շարժում կուսակցությունից:

Арарат Зурабян написал заявление о выходе из состава партии «Свободные демократы». Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь партии Анжела Хачатрян.
Вместе с ним заявления об уходе написали еще семеро: Карен Савзян, Грач Акопян, Армен Багдасарян, Валентина Мирзоян, Гарник Геворкян, Карен Карапетян и Давид Аракелян.
«Они были пассивны перед парламентскими выборами и никак не участвовали в работе партии. Мы, будучи либеральной силой, приняли их заявления. Мы не заставляем оставаться в партии, и никого не записываем силой»,- отметила Анжела Хачатрян.
Отметим, в свое время Арарат Зурабян, как и теперешний председатель «Свободных демократов» Хачатур Кокобелян и еще несколько человек, покинули Армянское общенациональное движение.