«Synopsys, Inc.» ընկերությունը`ծրագրային ապահովման ոլորտում համաշխարհային առաջատարը, հայտարարել է, որ միկրոէլեկտրոնիկայի ամենամյա միջազգային 7-րդ օլիմպիադան տեղի կունենա 2012 թվականի հոկտեմբերի 4-ին Երեւանում: Այդ մասին հաղորդում է «The Sacramento Bee»-ն:
Միջոցառումն առաջին անգամ կանցկացվի Էլեկտրոտեխնիկայի եւ էլեկտրոնիկայի ինստիտուտի ինժեներների (IEEE) թեստավորման տեխնոլոգիաների տեխնիկական խորհրդի (TTTC) հետ համագործակցությամբ:
Օլիմպիադան անցկացվում է Հայաստանի վարչապետի հովանու ներքո: «Սինոփսիս Հայաստան» ՓԲԸ-ն մրցույթի գլխավոր կազմակերպիչը եւ հովանավորն է: Գլխավոր հովանավորն է «Վիվա Սել ՄՏՍ-ը»` Հայաստանում բջջային կապի առաջատար օպերատորը:
Օլիմպիադայի նպատակն է հայտնաբերել մինչեւ 30 տարեկան ամենավառ, տաղանդավոր ինժեներներին: Օլիմպիադան ուղղված է Հայաստանում եւ այդ մրցույթի այլ մասնակից երկրներում միկրոէլեկտրոնիկայի հետագա զարգացմանը նպաստելուն:

Компания «Synopsys, Inc.», мировой лидер в области программного обеспечения, используемого в проектировании, проверке и производстве электронных компонентов и систем, объявила, что 7-ая Ежегодная международная олимпиада по микроэлектронике в Армении пройдет 4 октября 2012 года в Ереване. Об этом сообщает «The Sacramento Bee». Впервые мероприятие будет проходить в сотрудничестве с Техническим советом по технологиям тестирования (TTTC) Института инженеров по электротехнике и электронике (IEEE). Участие данного института подчеркивает растущую международную репутацию конкурса, история которого восходит к 2006 году
Олимпиада проводится под патронажем премьер-министра Армении. ЗАО «Синопсис Армения» является генеральным организатором и спонсором конкурса. Генеральным спонсором является «ВиваСелл-МТС», ведущий оператор мобильной связи Армении.
Цель олимпиады – выделить самых ярких, самых талантливых инженеров в возрасте до 30 лет. Олимпиада направлена на стимулирование дальнейшего развития микроэлектроники в Армении и в странах-участницах этого конкурса.