Օգոստոսի 10-ին, ժամը 15.45-ին, ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնի ծառայողները Երեւանի Շիրակի փողոցից բերման են ենթարկել 48-ամյա Վալերի Նիկողոսյանին, որը օգոստոսի 9-ից հետախուզվում էր գողության մեղադրանքով:
Ոստիկանության լրատվության վարչությունից հայտնում են, որ օգոստոսի 10-ին, ժամը 08.30-ին, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության ծառայողները բերման են ենթարկել 42-ամյա Գագիկ Հակոբյանին, որը օգոստոսի 8-ից Մաշտոցի բաժնի կողմից հետախուզվում էր դիտավորությամբ առողջությանը թեթեւ վնաս պատճառելու մեղադրանքով:
Օգոստոսի 10-ին, ժամը 08.05-ին, ոստիկանության Մասիսի բաժնի ծառայողները Մասիս քաղաքի 3-րդ փողոցից բերման են ենթարկել 23-ամյա Օնիկ Հակոբյանին, որը օգոստոսի 8-ից հետախուզվում էր զորամասը կամ ծառայության վայրն ինքնակամ թողնելու մեղադրանքով:
Օ. Հակոբյանը կալանավորված է:
Օգոստոսի 10-ին, ժամը 21.00-ին, ոստիկանության Արարատի բաժնի ծառայողները Նոյակերտ գյուղի դաշտերից բերման են ենթարկել 31-ամյա Խաչիկ Քարամյանին, որը օգոստոսի 2-ից հետախուզվում էր խուլիգանության մեղադրանքով: Խափանման միջոցը` կալանք:

Армянские полицейские задержали четверых граждан, находившихся в розыске.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, 10 августа около 15:45 часов был подвергнут приводу 48-летний Валерий Никогосян. Мужчина с 9 августа разыскивался по обвинению в воровстве.
Около 08:30 часов в тот же день подвергнут приводу 42-летний Гагик Акопян. Мужчина находился в розыске с 8 августа по обвинению в умышленном нанесении легкого ущерба здоровью.
Около 08:05 часов 10 августа подвергнут приводу 23-летний Оник Акопян. Молодой человек двое суток находился в розыске по обвинению в самовольном оставлении части. Оник Акопян арестован.
Около 21 часа 10 августа подвергнут приводу 31-летний Хачик Карамян. Молодой человек находился в розыске со 2 августа по обвинению в хулиганстве. В качестве меры пресечения избран арест.