Մոսկվայի հյուսիս- արեւմուտքում ձերբակալվել է մեքենա առեւանգողը: Ինչպես հայտնել են «Ռոսբալտին» ոստիկանությունում, նախօրեին` ժամը 11:00-ին ոստիկանություն է դիմել մայրաքաղաքի ընկերություններից մեկի մենեջերը եւ հայտարարել ավտոմեքենայի առեւանգման մասին: 26-ամյա կինը պատմել է, որ օգոստոսի 11-ի լույս 12-ի գիշերը առեւանգել են իր Ford Focus մակնիշի ավտոմեքենան, որը կայանած էր Իսակոսվկի 28 հասցեում:
Օպերատիվ- հետախուզական գործողությունների ընթացքում ձերբակալվել է 28-ամյա կասկածյալի Հայաստանից: Առեւանգված ավտոմեքենան նա փորձել է թաքցնել ավտոտնակում: Քննիչները պարզել են, որ վաղ առավոտյան նա կոտրել է մեքենայի կողպեքը եւ առեւանգել մեքենան: Այժմ մեքենան վերադարձվել է սեփականատիրոջը:

На юго-востоке Москвы задержан угонщик.
Как сообщили «Росбалту» в пресс-службе ГУ МВД РФ по Москве, накануне около 11:00 в полицию обратилась менеджер одной из столичных фирм с заявлением о краже автомобиля. 26-летняя женщина рассказала, что в ночь с 11 на 12 августа угнали ее иномарку Ford Focus, припаркованную возле дома 28 по улице Исаковского.
В ходе оперативно-розыскных мероприятий был задержан подозреваемый -  28-летний  уроженец Армении. Украденный автомобиль он пытался спрятать в гаражном боксе. Оперативники выяснили, что рано утром злоумышленник взломал замок водительской двери и похитил автомашину. В настоящее время автомобиль возвращен владельцу.