Թաիլանդացի սենատորը պատահաբար գնդացիր-ատրճանակով գնդակահարել է նախկին կնոջը, ով աշխատել է իր մոտ որպես անձնական քարտուղար: Միջադեպը տեղի է ունեցել երկրի հյուսիսում գտնվող ռեստորանում:
55-ամյա սենատոր Բունսոնգ Կովավիսառատը եւ նրա անձնական քարտուղար` 46-ամյա Չանակարն Դետկարդը մեքնայով ուղեւորվել են Բանգկոկ եւ կանգառել են ռեստորանում ճաշելու նպատակով: Մինչ կբերեին պատվիրած ճաշը` քաղաքական գործիչը հանել է «Ուզի» գնդացիր- ատրճանակը, այնուհետեւ` կրակել : Նրա օգնականը վիրավորվել է որովայնի շրջանում եւ մահացել է հիվանդանոցում:
CNN-ի տվյալներով, թեեւ նրանք ամուսնալուծված էին, սակայն շարունակել են միասին ապրել: Ուղեւորության ժամանակ նրանց հետ է եղել եւս չորս մարդ, ովքեր ներկա են եղել միջադեպին: Այս պահին հայտնի չէ, թե ինչու է սենատորն իր հետ ռեստորան վերցրել գնդացիր- ատրճանակը, հայտնում է «Lenta.ru»-ն:
Քաղաքական գործչին ներկայացվել է մեղադրանք` անզգուշությամբ կատարված սպանություն, սակայն պատգամավորական անձեռնմխելիության շնորհիվ նրան չեն կարող ձերբակալել, մինչեւ խորհրդարանի որոշում կայացնելը: Նրան սպառնում է 10 տարվա ազատազրկում եւ տուգանք 20 հազար բատի չափով ( մոտ 640 դոլար):

В Таиланде сенатор застрелил свою бывшую жену, которая работала его личным секретарем. Выстрел был произведен из пистолета-пулемета «Узи» в ресторане на севере страны.
55-летний сенатор Бунсонг Ковависарат и его личный секретарь, 46-летняя Чанакарн Деткард ехали на машине в Бангкок и остановились пообедать в ресторане. Ожидая, пока принесут заказанное им блюдо, политик достал пистолет-пулемет «Узи», после чего произошел выстрел. Его помощница была ранена в живот и скончалась в госпитале.
По информации CNN, несмотря на развод, политик продолжал жить с женщиной. Телеканал также сообщает, что вместе с ними путешествовали еще четыре человека, которые присутствовали в ресторане. На данный момент неизвестно, почему сенатор взял с собой оружие в ресторан и знал ли он о том, что оно заряжено, сообщает «Лента.Ру».
Политику предъявлено обвинение в убийстве по неосторожности, но благодаря депутатскому иммунитету его не могут арестовать до решения парламента о лишении его неприкосновенности. По предъявленному обвинению сенатору грозит до 10 лет тюремного заключения и штраф в 20 тысяч батов (около 640 долларов).