Սիրիայի կառավարական զորքերը հետ են մղել ահաբեկչական զինված խմբավորման գրոհը, որը փորձել է  անցնել Հալեպ քաղաքի Սուկ Ալ-Աթմե թաղամասից Սաբահա Բահրատ շրջան: Զինյալներից շատերը ոչնչացվել են ու վիրավորվել, հայտնում է  սիրիական պետական տեղեկատվական ՍԱՆԱ գործակալությունը:
Ըստ այդմ՝ նաեւ ոչնչացվել են մի քանի զինյալներ ուժային կառույցների  հատուկ օպերացիայի ընթացքում Հալեպ քաղաքի Ալ-Մարջե շրջանի Բաբ Ան-Նեյրաբ թաղամասում: Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Զինված ուժերի սակրավորները վնասազերծել են 40 կգ քաշով  պայթուցիկ սարք, որը ահաբեկիչները տեղադրել էին Հալեպ քաղաքի Ալ-Մերիդիան թաղամսում գտնվող մզկիթի մոտակայքում:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էր NEWS.am-ը, Սիրիայի զինված ուժերի կողմից իրականացված հատուկ օպերացիայի արդյունքում ազատվել է կառավարամետ «Ալ- Իխբարիա» հեռուստատեսության նկարահանող խումբը, որին հափշտակել էին ահաբեկիչները Դամասկոսի նահանգի Ատ-Թել քաղաքում:

Силы безопасности отбили атаку вооружённой террористической группировки, пытавшейся прорваться в район Сабаа Бахрат из квартала Сук Аль-Атме города Алеппо. Множество боевиков уничтожены и ранены, передает сирийское государственное информационное агентство САНА.
Также несколько боевиков ликвидированы в ходе спецоперации силовых структур в районе Аль-Мардже квартала Баб Ан-Нейраб города Алеппо.   Военнослужащие сапёрного подразделения Вооруженных сил Сирийской Арабской Республики демонтировали взрывное устройство весом 40 кг, заложенное террористами вблизи мечети, расположенной в квартале Аль-Меридиан города Алеппо.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, в результате спецоперации Вооруженных сил Сирии освобождена съёмочная группа проправительственного телеканала «Аль-Ихбария», захваченная террористами в городе Ат-Тель провинции Дамаск.