Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի էթիկայի հանձնաժողովն արդեն երեք պատգամավորի վերաբերյալ դիմում-բողոքներ է ստացել:
Ավելին, ինչպես «Ժողովուրդ»-ին հայտնի դարձավ իր աղբյուրներից, հանձնաժողովն օգոստոսի վերջին, ենթադրվում է՝ ամսի 30-ին կամ 31-ին, հրավիրելու է նիստ, եւ այնտեղ էլ քննարկելու են պատգամավորների դեմ ներկայացված դիմումները:
ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ ՀՀԿ-ական Դավիթ Հարությունյանը մեզ հետ զրույցում հաստատեց այդ տեղեկությունները: «Այս ընթացքում ԱԺ երեք պատգամավորների դեմ երեք բողոք է ներկայացվել»,-ասաց նա, սակայն չմանրամասնեց, թե կոնկրետ որ պատգամավորների դեմ են ներկայացվել դիմումները:

YEREVAN. – Armenian National Assembly (NA) Ethics Committee already has received petition-complaints with respect to three MPs, Zhoghovurd daily writes.
“Furthermore, as Zhoghovurd learned from its source, the Committee will convene a session at the end of August—either on the 30th or the 31st—and discuss the petitions submitted against the MPs.
In an interview with us, NA Ethics Committee Chairman, [ruling Republican Party] RPA member Davit Harutyunyan confirmed this information.
“At present, three complaints have been submitted against three NA MPs,” he said, but he did not give details as to precisely which MPs the petitions were submitted against,” Zhoghovurd writes.